İstanbul Go Oyuncuları Derneği tarafından Türkiye Go Oyuncuları Derneği ve İTÜ Go Kulübü işbirliğiyle 28-29 Eylül 2013 tarihlerinde bu yıl onüçüncü kez düzenlenen ve 128 oyuncunun katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Go Turnuvası’nı geçen yıl ikinci olan Emre Polat (5 Dan, TR) tüm maçlarını alarak kazandı.
Toplam 30 kişinin ödül aldığı turnuvanın ikinciliğini Hüsrev Aksüt (2 Dan, TR), üçüncülüğünü Hayri Kılıç (1 Dan, TR), dördüncülüğünü Eren Kurter (2 Dan, TR), beşinciliğini ise Mehmet Barış Albayrak (2 Dan, TR) aldılar. İlk defa turnuvaya katılarak namağlup bitiren Gökhan Utku Saraçoğlu (20 Kyu, TR) Savaşçı Ruh ödülüne layık görüldü, ayrıca beş maçının tamamını alan Kıvanç Özışık (6 Kyu, TR), Egemen Bayram (6 kyu, TR), Duck-Sam Choi (7 Kyu, KR), Nurhan Kırca (15 Kyu, TR) ve Deniz Barış Atay (16 Kyu, TR) ile beş maçının dördünü alan Akcan İslamoğlu (1 Kyu, TR), Çağlar Koca (4 Kyu, TR), Özgür Ocak (5 Kyu, TR), Özgür Günay (6 Kyu, TR), Erman Oğuz (7 Kyu, TR), Selda Kalın (8 Kyu, TR), Merve Çağırıcı (8 Kyu, TR), Esra Yegül (9 Kyu, TR), Tuğba Bahat (11 Kyu, TR), Çağla Sena Temelli (16 Kyu, TR), Eren Çimentepe (16 Kyu, TR), Vedat Veziroğlu (17 Kyu, TR), Bolgaç Gülen (17 Kyu, TR), Ceyda Alemdaroğlu (17 Kyu, TR), Murat Deha Değer (19 Kyu, TR), Rahşan Erdoğan (20 Kyu, TR) ve Berna Algan (30 Kyu, TR) da ödül almaya hak kazanmıştır. Ödül alan oyuncularımızı ve tüm turlara katılma azim ve medeni cesaretini gösteren herkesi tebrik ediyoruz.

Turnuva Afişi

Öncelikle değerli katkıları olmaksızın bu turnuvayı gerçekleştiremeyeceğimiz ev sahibimiz ve sponsorlarımız İstanbul Teknik Üniversitesi Go Kulübü, İstanbul Teknik Üniversitesi‘ne; turnuvamızın kalitesine değerli katkıları ve destekleri dolayısıyla sponsorlarımız Coffee O’Clock, Radikal Gazetesi, Best Bilgisayar,Büyülü Dükkan Metis Yayınları, ve İstanbul Go Okulu‘na; desteklerini esirgemeyen oyuncularımıza, izleyicilerimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Turnuva duyuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Turnuva haberleri ve fotoğraflar zamanla yüklenecektir. Lütfen bu sayfayı takip edin.

Turnuva sonuç listesi ve oyuncu sıralaması aşağıdadır:

13. ULUSLARARASI İSTANBUL GO TURNUVASI SONUÇ TABLOSU
Sıra Soyad Ad Seviye Ülke Şehir Kulüp
Detaylı sonuçlara turnuvanın AGV sayfasından ulaşabilirsiniz.
1 Polat Emre 5d TR İzmir goizm
2 Aksüt Hüsrev 2d TR Ankara AjiGo
3 Kılıç Hayri 1d TR İstanbul İGOD
4 Kurter Eren 2d TR Ankara AjiGo
5 Albayrak Mehmet Barış 2d TR İstanbul İstanbulGO
6 Çokçeken Semih 1d TR İstanbul igoku
7 Değirmenci Özgür 2d TR İstanbul BursaGo
8 Sarıkaya Yunus 2d TR İstanbul
9 Kuntay Altan 2d TR İzmir Ege Üniversitesi Go Oyuncuları
10 Yıldız Gökhan 1d TR İzmir İzmir
11 Solmazoğlu Engin Serkan 1d TR İstanbul TGOD
12 Bektöre Emre 1d TR Eskişehir
13 Yeşilçimen Ali 1d TR İstanbul
14 Çelebican Barkın 1d TR İstanbul igoku, İstanbulGO
15 Dündar Ergün 1k TR İstanbul
16 Akkol Ertuğ 1d TR İstanbul İstanbulGO
17 Adal Birand 1d TR Ankara ODTÜ Alpar Kılınç
18 Karaerkek Kerem 2d TR Ankara AjiGo
19 Özcan Haydar 1k TR İstanbul İstanbulGO
20 Güner Hakkı Burak 1k TR Ankara HÜGOKU
21 Morca Mustafa 1k TR İstanbul ODTÜ Alpar Kılınç
22 İslamoğlu Akcan 2k TR İstanbul
23 Özgün Turgay 1d TR Hatay
24 Acar Hüseyin Halil 1k TR İstanbul igoku
25 Mutlugeldi Cem 1k TR Eskişehir EsGo
26 Gülmez Mehmet Sait 1k TR İstanbul igoku
27 Saatçı Onur 2k TR İstanbul İstanbulGO
28 Kırca Cihan 1k TR İstanbul
29 Örs Barış Onur 2k TR İzmir
30 Çemrek Hakan 1k TR İstanbul
31 Karalı Serkan 2k TR Ankara ODTÜ Alpar Kılınç
32 Tanergeç Ozan 1k TR İstanbul igoku
33 Eryargı Hakan 2k TR İstanbul
34 İmrak Erhan 1k TR İstanbul İstanbulGO
35 Dönertaş Ozan Can 2k TR İstanbul
36 Gülbudak Kemal 2k TR İstanbul İstanbulGO
37 Kanık İnanç 3k TR Ankara ODTÜ Alpar Kılınç
38 Koca Çağlar 4k TR Eskişehir EsGo
39 Yun Dae-Woo 3k KR İstanbul
40 Güngör Halil 2k TR İstanbul igoku
41 Ocak Özgür 5k TR İstanbul İGOD
42 Özışık Kıvanç 6k TR İstanbul igoku
43 Bayram Egemen 6k TR İstanbul igoku
44 Aydoğdu A. Mert 3k TR Ankara
45 Keskin Murat 3k TR Mersin
46 Güç Neslihan 4k TR Aydın
47 Diri Yağız Ali 4k TR İstanbul
48 Günay Özgür 6k TR İstanbul
49 Choi Duck-Sam 7k KR İstanbul
50 Bedük Ulaş 4k TR Ankara flamingo
51 Mısırlıoğlu Ulaş 5k TR İstanbul Avrupa Koleji
52 Kim Hyeon-Moon 4k KR İstanbul
53 Burç Volkan 5k TR İstanbul TGOD
54 Oğuz Erman 7k TR İstanbul Hacettepe
55 Taşkın Gözde 5k TR İstanbul TGOD
56 Yalgın Doruk 5k TR İstanbul flamingo
57 Çamur Doğa 7k TR İstanbul İstanbulGO
58 Güven Onur 7k TR İstanbul igoku
59 Feyzula Tülay 7k TR İstanbul igoku
60 Küçüksönmez Ekin 6k TR İstanbul igoku
61 Kalayoğlu Fatih 7k TR İstanbul
62 Kalın Selda 8k TR İzmir egego
63 Çağırıcı Merve 8k TR İstanbul İstanbulGO
64 Karasalihoğlu Onur 6k TR İstanbul
65 Özgün Mehmet 7k TR İstanbul
66 Eser Ahmet Yetkin 7k TR İstanbul igoku
67 Bozdemir Yavuz Selim 8k TR İstanbul igoku
68 Zafer Bora 7k TR İstanbul
69 Bayrak Özlem 7k TR Bursa BursaGo
70 Yegül Başar 8k TR Bursa BursaGo
71 Yegül Esra 9k TR İstanbul İstanbulGO
72 Erdoğan Özgür 7k TR İstanbul İstanbulGO, TGOD
73 Bilgen Evrim 8k TR Mersin
74 Tunalı Mert 8k TR Ankara ODTÜ Alpar Kılınç
75 Göze Zeynel Bilge 9k TR İstanbul İGOD
76 Sadıkoğulları Bleda Can 8k TR İstanbul igoku
77 Çakır Gamze Gül 8k TR Ankara AÜHFGO
78 Güçer Yiğit Saygın 9k TR İstanbul
79 Uygun Ahmet Sinan 10k TR İstanbul
80 Mungan Mert 10k TR İstanbul Avrupa Koleji
81 Gökpınar Ogün 10k TR İstanbul igoku
82 Bahat Tuğba 11k TR İstanbul igoku, İGOD
83 Baybağan Mustafa Cem 8k TR Çorum Hitit Go
84 Özdemir Recep 9k TR İstanbul
85 Kitiş Nejat 10k TR İzmir Ege Go Topluluğu
86 Akman Erhan 12k TR İzmir goizm
87 Kırca Nurhan 15k TR İstanbul
88 Kayacan Nalan 12k TR Manisa
89 Atay Deniz Barış 16k TR İstanbul
90 Karagülle Deniz Nedret 14k TR İstanbul igoku
91 Arslan Ahmet Kürşad 14k TR Çorum Hitit Go
92 Temelli Cağla Sena 16k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
93 Çimentepe Eren 16k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
94 Bıkmaz Fatih 13k TR İstanbul
95 Veziroğlu Vedat 17k TR İstanbul
96 Gülen Bolgaç 17k TR İstanbul Açı Okulları
97 Alemdaroğlu Ceyda 17k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
98 Kozanoğlu Cemal 15k TR İstanbul
99 Öztürk Ekrem 16k TR Antalya AntGo
100 Okay Eren 16k TR İstanbul Açı Okulları
101 Zenginobuz Ali Naci 17k TR İstanbul Açı Okulları
102 Galimidi Eylül 16k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
103 Koçak Cem 17k TR İstanbul Açı Okulları
104 Şıkdiken Yavuz 17k TR İstanbul Açı Okulları
105 Çervatoğlu Sinan 17k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
106 Akman Özgür Erdem 18k TR Eskişehir
107 Valid Can 18k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
108 Değer Murat Deha 19k TR İstanbul igoku
109 Özgen Melis 18k TR İstanbul
110 Özsaraçoğlu Gökhan Utku 20k TR İstanbul
111 Dilekçi Cem 17k TR İstanbul Açı Okulları
112 Korkmazlar Memed Selim 17k TR İstanbul Açı Okulları
113 Pınarbaşı Ayşıl 17k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
114 Alptimur Balkan 18k TR İstanbul igoku
115 Tara Selim 17k TR İstanbul Açı Okulları
116 Olgar Hande 19k TR İstanbul
117 Erdoğan Rahşan 20k TR İstanbul
118 Yığın Mert 17k TR İstanbul Açı Okulları
119 Kafalı Arda 18k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
120 Yılmaz Ecem 20k TR İstanbul igoku
121 Toygar Gülay 20k TR İstanbul
122 Muzaffer Murat 20k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
123 Yılmaz Esra 20k TR Çorum Hitit Go
124 Bellici Burhan Mert 20k TR İstanbul İstanbul Go Okulu
125 Şahin Şule 20k TR Çorum Hitit Go
126 Özdemir Sarp 20k TR İstanbul Açı Okulları
127 Çiftçi Gülçin 25k TR Tekirdağ İstanbul Go Okulu
128 Algan Berna 30k TR Gaziantep