İstanbul Go Oyuncuları Derneği olarak 2020 yılının ilk iki ayını dolu dolu geride bıraktık.

Şehir Turnuvaları

11 Ocak’ta 17 oyuncu katılımlı Anadolu Yakası Şehir Turnuvası ile açtığımız sezon, 19 Ocak’ta 12 kişilik Avrupa Yakası Şehir Turnuvası ile devam etti. Yılın ilk şehir turnuvası birinciliğini üçte üç ile Barkın Çelebican kazandı.

Şubat şehir turnuvaları 8 Şubat, Naboo ve 23 Şubat, Teayatro buluşma mekanlarında ortalamada 12 oyuncu ile gerçekleşti.

Eğitim

Özgür Değirmenci yılın ilk eğitimini Sarma Savaşı Temelleri üzerine 15 Ocak’ta Naboo’da verdi. 19 oyuncunun yararlandığı eğitimin ikinci ayağı en yakın zaman için planlanıyor.

Takım Ligi

15 Şubat itibarıyla İGOD 2020 Takım Go Ligi, 12 takım ile karşılaşmalara başladı. Toplamda 54 oyuncunun bulunduğu lig, çekişmeli maçları ile Ekim 2020 sonuna kadar devam edecek.

Rengo Ligi

16 Şubat Pazar, İGOD 2020 Rengo Ligi’nin Kış ayağının yapıldığı tarih oldu.

3. İstanbul Kadınlar Şampiyonası

3. İstanbul Kadınlar Go Şampiyonası ise 29 Şubat – 1 Mart’ta bizler için yeni bir mekan olan Palet Kitchen, Gayrettepe ev sahipliğinde yeni bir rekor olan 16 kadın oyuncumuz ile gerçekleşti. Kadınların Go dünyası içindeki yerleri, hissettikleri ve yapabilecekleri üzerine Sema Seymen öncülüğünde sohbetlerin olduğu turnuvada Arzu Demir Şampiyon olurken, Serap Süleymanoğlu ikinciliği ve Sedef Evren üçüncülüğü aldılar. Savaşçı ruh ödülünü ise zorlu oyununda yılmayan Banu Kibar aldı.

Avrupa Gençler Takım Go Şampiyonası (EYGTC)

İstanbul’dan genç oyuncularımızın içinde olduğu Türkiye Genç Milli Takımı 16 Kasım’da başladığı yolculuğunu 15 Şubat’ta tamamladı. Genç oyuncularımız ile Türkiye, şampiyonayı 10. sırayı Sırbistan’la paylaşarak tamamladı.