Yirmi ikinci Uluslararası İstanbul Go Turnuvası Birincisi Ulaş Ören (5 Dan) oldu. Geçen yıl çekişmeli bir turnuva sonunda Altan Kuntay’a yenilerek puan farkıyla birinciliği alan Ulaş Ören bu yıl turnuva favorisi Duşan Mitiç’i (7 Dan, Sırbistan) finalde yenerek namağlup kalmayı başardı ve birincilik ödülüyle kupaya hak kazandı. Profesyonel seviyeye yaklaşmış aktif bir oyuncu Türkiye’de yerel bir oyuncu tarafından sürpriz bir şekilde ilk defa yenildi. Final maçını kaybeden Duşan Mitiç İkincilik ödülünü alırken, Antalya’dan katılan Hüsrev Aksüt (4 Dan) Üçüncülük, daha önce 2 kere artarda Turnuvayı kazanan ve dördüncü kez turunvamıza katılan Miloş Bojaniç (4 Dan, Sırbistan) Dördüncülük, bu yıl hızlı bir gelişim göstererek bu turnuvada 1 Dan seviyesini sürpriz galibiyetlerle pekiştiren Berke Üner de Beşincilik ödüllerini aldılar. Bu yıl Savaşçı Ruh ödülü bir go oyuncusundan beklenen olgunluk ve nazik tavrı katıldığı iki turnuva boyunca bozmadan kendinden yaş ve seviyece büyük rakipleri yenen Vladimir Munteanu’ya (10 Kyu) layık görüldü.

Tüm maçlarını kazanan Ozan Yanık (20 Kyu) ve Koças Kuzey Kanbolat (8 Kyu) özel ödül alırken (TGOD sıcak içecek kupası ve bir turnuvaya ücretsiz katılım hakkı) 4/5 başarı gösteren Saadet Eryılmaz (3 Kyu), Bilge Göze (3 Kyu), Claude Brisson (3 Kyu, Fransa), Süleyman Anıl Huysal (4 Kyu), Boğaçhan Özmahmut (18 Kyu), İpek Cerrahoğlu (20 Kyu) ve Etem Kerem Kaynar (20 Kyu) bir turnuvaya ücretsiz katılım hakkı kazandılar.

Turnuvaya dair özel tahmin yarışmasını doğru bilen Atakan Çal oldu.

16 Yaş altı kategorisinde yarışan gençlerden Alper Sulak (2 Dan), Eren Denktaş (1 Kyu), Ada Sökmen (15 Kyu), Emre Zora (18 Kyu), Çağan Tutan (20 Kyu) ve Mert Çetin (25 Kyu) 3 turda namağlup kalarak Genç Yıldız madalyasına hak kazandılar.

Yirmi ikinci Uluslar Arası İstanbul Go Turnuvası 6 farklı ülke ve 18 farklı şehirden 128 farklı oyuncunun katılımıyla gerçekleşti. Katılan, izleyen ve ilgilenen herkese teşekkür ederiz.

Turnuva detayları ve sonuç listesi için 22. Uluslararası İstanbul Go Turnuvası sayfasına bakabilirsiniz.